Doktoranci i Studenci

WAŻNA INFORMACJA

Zmiana terminu: IV Konferencja Naukowa Doktorantów i Kół Naukowych

pt: „Wyzwania dla bezpieczeństwa”

W trosce o bezpieczeństwo uczestników i nas wszystkich podjęliśmy decyzję o zmianie terminu Konferencji Mały NATCON.

Zostanie zorganizowana w formie kontaktowej, gdy tylko będzie taka możliwość.

 Mamy nadzieję, że obecna sytuacja szybko się ustabilizuje, a podjęta przez nas decyzja spotka się ze zrozumieniem uczestników.

 

Pytania i odpowiedzi

Uczestnicy, którzy zgłosili swoje referaty

Osoby, które dotychczas przesłały referaty i uzyskają pozytywna recenzję zostaną opublikowane w czasopismach naukowych. Będziemy kontaktować się z uczestnikami drogą mailową.

Opłaty za udział w Konferencji NATCON 2021

Wpłaty na Konferencję będą zwrócone uczestnikom, które zrezygnują z uczestnictwa w Konferencji.

Partnerzy i sponsorzy

Liczymy na to, że zmiana terminu nie wpłynie na nasze relacje i partnerskie ustalenia. Już pracujemy nad koncepcją i organizacją Konferencji w kwietniu następnego roku. Założenia i cele nadal pozostaną te same. Pozostańmy w kontakcie, żeby ustalić szczegóły dalszej współpracy, przy organizacji NATCON 2021.

Zachęcamy do obserwowania profilu wydarzenia na facebooku, gdzie zamieszczamy wszystkie aktualne informacje: https://www.facebook.com/natconference/

 

IV Konferencja Naukowa Doktorantów i Kół Naukowych

pt: „Wyzwania dla bezpieczeństwa”

 

Zostanie zorganizowana w formie kontaktowej, gdy tylko będzie taka możliwość.

 

Od wielu lat Międzynarodowa Konferencja Naukowo – Techniczna NATCON „Technologie morskie dla obronności i bezpieczeństwa” jest miejscem, gdzie przedstawiciele przemysłu, instytucji naukowych i użytkownicy technologii morskich tworzą wspólną platformę porozumienia, dialogu i współpracy.

Z inicjatywy Organizatorów od 2014 roku, wydarzeniem towarzyszącym Konferencji NATCON stała się Konferencja Doktorantów i Kół Naukowych „Wyzwania dla bezpieczeństwa” – tzw. "Mały NATCON". Jej celem jest danie młodym ludziom możliwości na znalezienie miejsca dla swoich pasji, zainteresowań i poglądów w środowisku związanym z obronnością i bezpieczeństwem.

Konferencja Doktorantów i Kół Naukowych, choć wspierana przez sygnatariuszy porozumienia dotyczącego organizacji Międzynarodowej Konferencji NATCON, OBR Centrum Techniki Morskiej S.A., Akademię Marynarki Wojennej oraz Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A., to w całości tworzona jest przez Doktorantów i Studentów. Jej głównymi organizatorami są Prezydium Samorządu Doktorantów, Koło Naukowe Bezpieczeństwa Morskiego działające na Wydziale Dowodzenia i Operacji Morskich Akademii Marynarki Wojennej.

IV edycja Konferencji, zostanie zorganizowana w formie kontaktowej, gdy tylko będzie taka możliwość. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do śledzenia strony internetowej. Jednocześnie wyrażamy nadzieję, że wkrótce będzie możliwość wzięcia czynnego udziału i stania się częścią tej inicjatywy.

Głównymi nurtami tematycznymi IV Konferencji Naukowej Doktorantów i Kół Naukowych „Wyzwania dla bezpieczeństwa” będą:

  1. Bezpieczeństwo morskie: Bezpieczeństwo morskiej infrastruktury krytycznej, Siły morskie współczesnego państwa, Bezpieczeństwo w gospodarce morskiej, Bezpieczeństwo w transporcie morskim oraz logistyce morskiej;
  2. Terroryzm oraz cyberterroryzm: Terroryzm jako zagrożenie bezpieczeństwa globalnego oraz społecznego, Cyberterroryzm szczególnym zagrożeniem bezpieczeństwa państwa;
  3. Kryzys migracyjny: Różne oblicza problemów migracyjnych/uchodźczych i politycznych w Europie, Kryzys migracyjny, Zagrożenia i wyzwania, Aspekty prawne;
  4. Rola i zadania służb publicznych w zapewnianiu bezpieczeństwa państwa: Organy administracji rządowej i samorządowej w sferze bezpieczeństwa i porządku publicznego, Potencjał obronny i ochronny państwa, Instytucje edukacji dla bezpieczeństwa;
  5. Zarządzanie kryzysowe: Organizacja i zasady funkcjonowania centrów zarządzania kryzysowego, Służby ratownicze, Bezpieczeństwo zdrowotne, Bezpieczeństwo energetyczne, Bezpieczeństwo imprez masowych i zgromadzeń publicznych.

Jak ważne jest to wydarzenie pokazała nam III edycja Konferencji, która odbyła się w dniach 25-26 czerwca 2018 roku. Zgromadziła ona na forum prawie 100 przedstawicieli doktorantów i kół naukowych z 19 uczelni, takich jak: Uniwersytet Warszawski, Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, Wojskowa Akademia Techniczna, Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych, Uniwersytet Warmińsko – Mazurski oraz wielu innych. W jej czasie zostało wygłoszonych 54 referatów na wysokim poziomie merytorycznym, obejmującym takie zagadnienia jak: wojna hybrydowa, zagrożenia terrorystyczne w czasach globalizacji, zastosowanie nowoczesnych technologii w działaniach na rzecz bezpieczeństwa, siły zbrojne w systemie bezpieczeństwa, kryzys migracyjny, bezpieczeństwo morskie i wiele innych.

Jesteśmy dumni z podjętych działań na rzecz rozwoju i integracji środowisk doktoranckich i studenckich w Polsce obejmujących zagadnienia z zakresu obronności i bezpieczeństwa, dlatego jeszcze raz zapraszamy wszystkich zainteresowanych staniem się częścią tego przedsięwzięcia do kontaktu z nami.

Opłata konferencyjna w wysokości 90 zł netto* obejmuje:

Materiały konferencyjne, możliwość publikacji referatu, wyżywienie w czasie trwania Konferencji, w tym przerwy kawowe oraz lunch, udział w imprezach towarzyszących, przejazdy, nocleg.

Opłatę konferencyjną należy wpłacać przelewem na konto z dopiskiem „imię i nazwisko + Wyzwania dla Bezpieczeństwa”:

 

 Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A.

 Konto w PLN: PKO BANK POLSKI S.A.

70 1440 1345 0000 0000 0193 1498

 

CHĘĆ UCZESTNICTWA W KONFERENCJI NALEŻNY DOKONAĆ PRZEZ FORMULARZ REJESTRACYJNY
"ZAKŁADKA DOKTORANCI I STUDENCI"

 

Dodatkowe informacje:

Obrady prowadzone będą w języku polskim. Organizatorzy zapewniają pomoc w rezerwacji noclegów przed i po Konferencji, koszty dodatkowych noclegów uczestnicy pokrywają sami w miejscu zakwaterowania

Masz pytania, skontaktuj się z nami:

Katarzyna Andziulewicz (Opiekun Komitetu Organizacyjnego) – tel. 793 011 581,

e-mail: k.andziulewicz@amw.gdynia.pl

Albert Popławski (Opiekun Komitetu Organizacyjnego) – tel. 507 610 351,

e-mail: a.poplawski@amw.gdynia.pl

  

 

Znalezione obrazy dla zapytania logo gdynia


Patroni medialni IV Konferencji Doktorantów i Kół Naukowych
"Wyzwania dla bezpieczeństwa"

 

Szanowni Państwo,

Czasopismo Pomorskie Forum Bezpieczeństwa powstało w 2016 roku z inicjatywy doktorantów Akademii Marynarki Wojennej. Intencją twórców PFB było stworzenie czasopisma, które będzie miejscem wymiany poglądów społeczności akademickiej oraz publikowania przez nich wyników swoich badań.

Obecnie celem jego wydawania jest wymiana opinii, wiedzy teoretycznej i praktycznej studentów, doktorantów, pracowników naukowych oraz osób związanych z szeroko rozumianą problematyką bezpieczeństwa.

Jako patroni medialni III Konferencji Naukowej Doktorantów i Kół Naukowych „Wyzwania dla bezpieczeństwa” zachęcamy Państwa do zapoznania się z kolejnym numerem czasopisma w trakcie trwania konferencji. Ponadto zapraszamy do publikowania artykułów, sprawozdań z konferencji naukowych oraz recenzji wybranych nowości wydawniczych. 

Zapraszamy do kontaktu i nadsyłania artykułów.

 Zespół redakcyjny:

mgr Małgorzata KOCHAŃSKA e-mail: malgorzata.kochanska@seka.pl 

mgr inż. Tomasz PŁUCIENNIK e-mail: tomasz.pluciennik2@wp.pl

  

Czasopismo naukowe De Securitate et Defensione. O Bezpieczeństwie i Obronności (ISSN 2450-5005) powstało w 2015 r. w Instytucie Nauk Społecznych i Bezpieczeństwa Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Ukazuje się w wersji elektronicznej, jako półrocznik, dostępny na stronie internetowej www.desecuritate.uph.edu.pl. Wszystkie teksty są publikowane w wolnym dostępie. Ich publikacja jest poprzedzona recenzją naukową i redaktorską. Czasopismo jest indeksowane w bazach danych, w tym ERIH Plus, jednej z największych i najbardziej prestiżowych baz referencyjnych w Europie. Nasze czasopismo w tej kwestii stara się nadążać za ogólnoświatowymi trendami, by w przyszłości znaleźć się w bazie Scopus oraz bazie DOAJ, jednej z największych baz zrzeszających czasopisma wydawane w trybie Open Access.

Kwestie poruszane w periodyku poświęcone są szeroko pojętej problematyce bezpieczeństwa i obronności. Prezentowane artykuły dotyczą kwestii zarówno teoretycznym, jak i praktycznym, poświęconych aktualnym zagadnieniom o charakterze militarnym, gospodarczym, politycznym, prawnym czy społecznym, z którymi boryka się dziś Polska, Unia Europejska i cała społeczność międzynarodowa.

Celem czasopisma jest podjęcie debaty naukowej oraz wymiana poglądów młodego oraz bardziej doświadczonego środowiska naukowego z różnych państw świata. Podejmowana
w czasopiśmie problematyka cieszy się zainteresowaniem m.in. naukowców nie tylko z Polski, ale również z zagranicy, co potwierdza potrzebę wzbogacenia refleksji naukowej nad bezpieczeństwem i obronnością.

secu.et.defen@gmail.com